نمایشگاه صنعت دام و طیور در کردستان برگزار می‌شود

نمایشگاه صنعت دام و طیور در کردستان برگزار می‌شود افزودن دیدگاه

سید احمد زکریایی‌نژاد ظهر امروز در جلسه توزیع نهاده‌های دامی استان با بیان اینکه دامداران و مرغدان هرچه سریع‌تر اقدام به ثبت‌نام در سامانه بازارگاه کنند، اظهار داشت: تخصیص نهاده‌های دامی به کردستان بر اساس آمار و اطلاعات تولیدکنندگان ثبت‌نامی در این سامانه است.

وی افزود: اتحادیه‌های دامداران و مرغداران استان هم می‌توانند به‌عنوان واسطه در این سامانه ثبت‌نام کرده تا کُد و رمزعبور اختیار آنان قرار داده شود و سپس نهاده موردنیاز تولیدکنندگان کردستان را خریداری کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با بیان اینکه توزیع و خرید و فروش نهاده‌های دام و طیور در کل کشور تنها از طریق این سامانه انجام می‌شود، تصریح کرد: واردکنندگان و شرکت‌های تأمین نهاده‌های دام و طیور، محصولات خود را در این سامانه عرضه کرده و تولیدکنندگان هم می‌توانند با کُد و رمز عبور نسبت به خرید نهاده مورد نیاز خود اقدام کنند.

وی مزیت راه‌اندازی این سامانه را کوتاه کردن دست دلالان از فرایند توزیع نهاده‌های دام و طیور در کشور و تأمین نهاده مورد نیاز تولیدکنندگان با قیمت واقعی ذکر کرد و گفت: در حال حاضر بخش کشاورزی پررونق‌ترین بخش اقتصادی و تولیدی در کردستان بوده که این موفقیت ناشی از تعامل بسیار بالای تشکل‌ها و تعاونی‌های این حوزه است.

زکریایی‌نژاد در بخش دیگر از سخنان خود از برپایی نمایشگاه صنعت دام و طیور از ۳۰ مهرماه تا ۳ آبان‌ماه امسال در کردستان خبر داد و تاکید کرد: باید گوشت مرغ استان همانند محصولات دیگر همچون توت‌فرنگی و عسل به جهت مرغوبیت و کیفیت بالا به‌عنوان یک برند در کشور مطرح شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان از تشکل‌ها، اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مرغداران کردستان خواست که در جهت برندسازی گوشت مرغ اقدام کرده و با شرکت در نمایشگاه‌ها و تبلیغات مناسب در این راستا گام بردارند.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *