روح‌اله خدارحمی، مدیرعامل بانک کشاورزی

کمک به توسعه کشت گلخانه‌ای اولویت پرداخت تسهیلات در بانک کشاورزی است

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: طرح‌های سرمایه‌گذاری در تحول بخش کشاورزی کشور تأثیرگذارند و انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی، دقت، مشورت و تلاش در مسیر اجرای این طرح‌ها حرکت کنیم

به گزارش روابط عمومی و همکاریهای بین الملل بانک کشاورزی، روح‌اله خدارحمی صبح روز شنبه ۱۳ مهرماه در آیین معارفه مدیران حوزه‌ی اعتباری این بانک با بیان این مطلب اظهار داشت: امسال برنامه ملی و کلانی برای پرداخت تسهیلات در سطح کشور داریم زیرا انتظار شخص رئیس جمهور از بخش کشاورزی و بانک کشاورزی بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه برنامه امسال دولت در زمینه‌ی توسعه کشت گلخانه‌ای به میزان ۵۸۰۰ هکتار است و با توجه به انتظارات دولت باید فراتر از عملکرد گذشته در این بخش حرکت کنیم افزود: رسیدن به این هدف و حتی بالاتر از آن، با ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی که داریم دست یافتنی است.

خدارحمی با بیان اینکه انتظارات و مطالباتی از بانک کشاورزی وجود دارد که باید به این انتظارات پاسخ مثبت بدهیم خاطر نشان کرد: درسال جاری بیش از ۱۸۰۰ هکتار طرح گلخانه در بانک پذیرش شده است و با تکیه بر منابع و توان کارشناسی که در اختیار داریم، باید تلاش کنیم زمان رسیدگی به طرح ها به یک ماه کاهش یابد و طی همین مدت اگر طرحی قابلیت اجرا داشت، باید شرایطی فراهم شود تا به مرحله اجرا برسد.

وی با بیان اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای در این شرایط خطیر فرصت مغتنمی برای بانک کشاورزی است تا با توانایی و کارآمدی کارکنان این بانک را نشان دهد، بر ضرورت رفع نقاط ضعف در انجام امور تاکید کرد و گفت: به دلیل حمیت، تعهد و سلامت در بانک کشاورزی ضعف عمده‌ای نداریم اما شرایط خطیر کنونی جامعه ایجاب می‌کند تلاش خود را مضاعف کنیم و مثل سال ۱۳۹۶در طرح رونق تولید و سال ۱۳۹۷ در طرح توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایری در سال جاری نیز در اجرای طرح توسعه کشت گلخانه‌ای عملکرد قابل قبولی برجا بگذاریم.

مدیرعامل بانک کشاورزی با بیان اینکه انتظارات و مطالبات مردم و مسئولان جامعه به کارکرد اعتباری بانک برمی‌گردد گفت: راهبری امور اعتباری بانک به عهده اداره کل اعتبارات و طرح های سرمایه گذاری است و نقش کلیدی در در این عرصه دارد و اقدامات این حوزه از سوی مردم رصد و قضاوت می‌شود.

وی با بیان اینکه تنظیم و تقسیم کار، مناسب عمل کردن در مقاطع مختلف به حفظ و ارتقای جایگاه و اعتبار بانک کمک می‌کند افزود: سرعت در انجام امور و رسیدگی به پرونده‌های اعتباری ضروری است و به هماهنگی بیشتر با مدیریت‌ها و در صورت لزوم اصلاح فرآیند امور شعب نیازمند است.

مدیرعامل بانک کشاورزی با تاکید بر اینکه سیستمی کردن جریان پذیرش و بررسی درخواست‌ها با پشتیبانی واحدهای فناوری اطلاعات، شفافیت فرآیند اجرای طرح‌ها را به دنبال دارد و زمان پذیرش، بررسی، تصویب، انعقاد قرارداد و پرداخت تسهیلات باید به یک ماه کاهش یابد اضافه کرد: با پشتوانه تجربه گذشته، عملکرد خوب و نیروی انسانی توانمند این امر امکان‌پذیر خواهد بود.

خدارحمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت اصلاح نسبت مطالبات غیر جاری با پیگیری مناسب خاطر نشان کرد: نسبت مطالبات غیر جاری با نحوه‌ی عملکرد حوزه اعتباری در پرداخت تسهیلات مرتبط است لذا ضروری است در پرداخت تسهیلات، طرح‌های موجه و مجریان معتبر مورد توجه قرار گیرند و مشخصات فنی و اعتباری طرح‌ها و اعتبارسنجی مناسب مجریان طرح‌ها نیز بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی ضمن قدردانی از زحمات همه‌ی کارکنان بانک کشاورزی در سراسر کشور، جایگاه این بانک را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در حوزه‌ی اعتبارات و به لحاظ مقبول بودن عملکرد، یکی از بانک‌های موفق و پیشرو کشور هستیم و جایگاه مناسبی داریم اما انتظار می رود با هدایت بخش اعتباری بانک ضمن پیگیری امور، شاهد تحولات بیشتری در این بخش باشیم.

خدارحمی در بیان انتظارات از اداره نظارت بر طرح ها و عملیات اعتباری بر ارائه‌ی برنامه‌ای کارآمد برای پیگیری و نظارت بر طرح‌های سراسر کشور تأکید و خاطر نشان کرد: شناسایی و احیای طرح‌های مشکل‌دار و راکد از مواردی مهم ضروری در این حوزه است.

بر اساس این گزارش، در این جلسه محمدرضا پویافرد به‌عنوان رئیس اداره‌ی کل اعتبارات و طرح‌های سرمایه‌گذاری و علی کمندی به عنوان رئیس اداره کل نظارت بر طرح‌ها و پیگیری طرح‌های راکد بانک کشاورزی معرفی شدند. همچنین منوچهر رافعی دهکردی به عنوان مشاور مدیرعامل این بانک معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *