پیدا کردن چرخ مناسب برای اسکیت به آسانی آب خوردن است. شما باید بدانید چه چرخ هایی در بازار وجود دارد و با استفاده از گام های گفته شده مناسب ترین چرخ را برای اسکیت خود انتخاب کنید. باید چرخی انتخاب کنید که برای اسکیت شما ساخته شده باشد.

بهترین سایز ممکن را برای چرخ های اسکیت انتخاب کنید.

اندازه چرخ های اسکیت های تفریحی (Recreational) از 62 تا 100 میلی متر متغیر است. گاهی برای اسکیت های بزرگسالان چرخ 110 میلی متری هم استفاده می شود. شما کدام چرخ را باید بخرید؟

چگونه برای اسکیت این لاین چرخ انتخاب کنیم؟ | راهنمای قدم به قدم

ابتدا فریم اسکیت را چک کنید.

هر فریم اسکیت برای بزرگی چرخها با محدودیت مواجه است. اسکیت خود را باز کنید تا بدانید از چه چرخی می توانید استفاده کنید. بهترین کار این است که بزرگترین چرخ ممکن برای اسکیت را انتخاب کنید. هر چه چرخ اسکیت بزرگتر باشد، اسکیت نرم تر و روان تر حرکت می کند. به بیان دیگر با چرخ بزرگتر، شما استفاده بیشتری از اسکیت می کنید.

چگونه برای اسکیت این لاین چرخ انتخاب کنیم؟ | راهنمای قدم به قدم

نکته کلیدی راحتی و آسان بودن تنظیم کردن چرخهاست. اگر بیش از حد بزرگ باشند، مناسب نیستند. البته تقریباً هیچ اسکیت سواری از دفعه اول لوازم درست و اصولی برای اسکیت نمی خرد. باید در نظر داشته باشید که چقدر حرفه ای هستید و چه استفاده ای می خواهید از اسکیت بکنید.

برای خرید اسکیت به وبسایت اینترنتی کندو مراجعه فرمایید.

در مورد اسکیت های تهاجمی قضیه فرق می کند: چرخ ها باید کوچک باشند تا انعطاف در حین حرکت بیشتر باشد. می توانید ویدیوهای اسکیت سواران حرفه ای را ببینید تا دریابید چه نوع چرخی برای اسکیت شما مناسب تر است.

دانستن محدودیت های اسکیت سواری به شما در انتخاب چرخ کمک می کند.

باور کنید حتی اسکیت سوارانی که ادعا می کنند آزاد هستند، باید به محدودیت ها بچسبند.

محدودیت شماره اول: وزن اسکیت سوار

محدودیت شماره دو: پیست اسکیت سواری

این دو محدودیت به شما یادآوری می کنند که چه چرخی با چه درجه ای از سختی تهیه کنید.

میزان سختی چرخ را در نظر داشته باشید.

چرخ های اسکیت های اینلاین به خاطر موادی که در آنها به کار می رود، از نظر میزان سختی و استحکام با یکدیگر تفاوت دارند. به درجه سختی چرخ اصطلاحاً دورومتر گفته می شود. درجه سختی چرخ به صورت  “82a”نمایش داده می شود. سازندگان چرخ ها هنگام طراحی، نیازهای مصرف کننده را در نظر می گیرند اما نمی دانند هر کس چقدر وزن دارد و بر روی چه زمینی اسکیت سواری می کند.

بزرگسالان بنا بر جثه و وزن خود باید از چرخ های  78a-90aاستفاده کنند تا حرکت چرخ ها نرم و روان باشد. کودکانی که می خواهند بر روی سطوح سخت مثل آسفالت اسکیت سواری کنند، باید از چرخ های 76a-82a استفاده کنند.

چگونه برای اسکیت این لاین چرخ انتخاب کنیم؟ | راهنمای قدم به قدم

بر اساس یک قانون نانوشته، هرچه سطح زمین سخت تر باشد، چرخ های اسکیت هم باید سخت تر و محکم تر باشند. هر چه زمین ناهموارتر و نرم تر باشد، چرخ ها هم باید نرم تر باشند. افراد سبک وزن، قدرت انتخاب بیشتری دارند. سبک وزن ها می توانند چرخ های 76a-82a تهیه کنند.

فاکتورهای دخیل در قیمت را بشناسید.

بازه قیمتی لاستیک اسکیت بسیار گسترده است و همین امر می تواند انتخاب چرخ اسکیت را پیچیده تر کند:

در دنیای اسکیت سواری، اسکیت های این لاین سرعتی در مقام اول قرار می گیرند. برای شرکت در مسابقات قهرمانی ایتالیا 2012، مدیران همه تیم ها به زمین های قدیمی پیست مسابقه فکر می کردند. آنها نمی دانستند چه چرخی برای این نوع زمین مناسب است. برخی از شرکت کنندگان یک چمدان چرخ با خود آورده بودند. اما اکثر شرکت کننده ها از قبل، انواع و اقسام چرخ ها با درجه سختی متفاوت را تست کرده بودند. اندازه چرخ ها یکسان بود اما برند، سختی، مواد اولیه و رنگ چرخ ها متفاوت بود. هر چرخ بین 25 تا 35 دلار قیمت دارد. برخی از چرخ ها برای مسابقات خاص طراحی می شوند.

پیام این داستان چه بود؟ برند، سال تولید و این که کدام سلبریتی از چه اسکیتی استفاده می کند، تعیین کننده قیمت چرخ است. گاهی قیمت آن از خود اسکیت بالاتر می رود.

بودجه خود را در نظر بگیرید.

از خودتان بپرسید بیشترین پولی که حاضرید برای چرخ اسکیت بپردازید، چقدر است؟

به محدودیت زمانی و موجودی کالاها توجه کنید.

شماره تلفن فروشگاه اسکیت و لوازم جانبی را پیدا کنید. با فروشگاه تماس بگیرید، قیمت و موجودی را چک کنید.

عجله نکنید تا خرید حساب شده ای داشته باشید. اگر چند گزینه برای خرید در دسترس شماست، عجله نکنید. کمی قدم بزنید، یک فنجان چای بنوشید و مزایا و معایب مدل های مختلف را با هم مقایسه کنید. در نهایت تصمیم بگیرید و خرید خود را نهایی کنید. هیچ حسی بدتر از این نیست که بعد از خرید، گزینه های بهتری پیدا کنید.

منبع